Een paar Santoni's, maat 11, iets ouder dan 2 jaar en zelden aan, hebben een erg lelijke plooi bovenop de voet gekregen. Ze zitten ook wat losser tegenwoordig, erg vreemd, want ik heb ze krap gekocht en goed ingelopen. Mijn schoenmaker vond 't niet kunnen, vermoed een fout tijdens de productie en beweert ook een plooi te voelen als je je hand in de schoen steekt: iets wat duidelijk duidt op een fout tijdens het spannen om de leest (ofzo).
Heeft iemand hier ervaring mee? Enig idee waar het door komt? Advies van schoenmaker is om ze terug te brengen, maar ze komen bij van vd Assem vandaan, niet de meest plezierige zaak om met dit soort dingen te komen.
Verder blijkt de leest (gemeten op de zool) van de ene schoen 3-4mm groter te zijn dan de andere, ook erg relaxed. En bovenop gemeten scheelt het ook een halve centimeter.
Alvast bedankt voor de reacties!





