Ok, ja ik overweeg namelijk zelf ook om een blog te starten, dus vroeg me af hoe zij die bloggen dat geregeld hebben.
Als je er niks van afweet: open een blog op een bestaand systeem (denk aan Wordpress.com, Tumblr, etc) en koppel daar je gewenste domein aan. Dan heb je wel je eigen adres maar draai je volledig op hun infrastructuur, zodat je er technisch niks van af hoeft te weten. Het nadeel is dat je niet zomaar elke plugin of theme kunt installeren waar je zin in hebt, alleen de door hun goedgekeurde, maar dat is voor een beginner eigenlijk gewoon een voordeel.
Je kunt ook beginnen door zonder domein op die systemen te draaien en eerst een gevoel te krijgen voor wat je bevalt. Het kopen en koppelen van een domein kan altijd later nog. Dan heb je dus een blog draaien op bv
http://jouwnaam.tumblr.com in plaats van
http://www.jouwnaam.com, in de beginfase met 0 lezers maakt dat toch niet uit.
Je kunt ook een domein met hosting regelen en daar dan handmatig iets als Wordpress.org op installeren, maar als er dan iets kapot gaat moet je het zelf ook repareren. Als je deze vragen stelt lijkt het me terecht om aan te nemen dat je dat niet zult kunnen.
Oh en vermijd idd blogger/blogspot, dat is echt het rukste van het ruk.